Foam Sheet 1/4'(6mm)' x1'(305mm) x2' (609mm) Qty 1 ST1422
SKU code: WS-ST1422
Make 4 interest-free payments of $4.25 fortnightly and receive your order now.
This Package Contains 1 Sheet of 1' (305mm) x 2' (609mm) 1/4" (6mm) Styrofoam. This is Step-4 among the simplified and improved 5-step layout system for beginners and advanced modelers. It's a Woodland Scenics Subterrain Lightweight Train Layout System for creating an outdoor environment.
Features
State-of-the-art model layout system: easy, fast, fun, lightweight, precise, no power tools needed, and non-toxic.
1 sheets of 1' x 2' styrofoam that is 1/4" thick.
Can easily be cut with the Hot Wire Cutter to conform to any profile desired.
Economical bulk packaging.
Specs
1' x 2' Sheets of 1/4" 305mm x 609mm 6mm Thickness Styrofoam, Pieces: 1
Woodland Product Number: ST1422
Includes
One Woodland Scenics Lightweight Layout System
1' x 2' Sheets of 1/4" 305mm x 609mm 6mm Thickness Thickness Styrofoam.
| SKU | WS-ST1422 |
| Barcode # | 0724771014225 |
| Brand | Woodlands Scenics |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.400m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.700m |
| Shipping Cubic | 0.028000000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other RCMA Model & Hobby Shop users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
Woodland Scenics Cut Stone Wing Wall HO Scale Cut Stone Retaining Walls (3pc) C1259
$29.00
More info