AMT1155 1970 Camaro Z28 Full Bumper 1/25 Scale Plastic Model Kit
SKU code: R2AMT1155
Make 4 interest-free payments of $11.75 fortnightly and receive your order now.
- 1:25 scale, skill level 2, paint and glue required
- Molded-in white, clear, and chrome
- Includes pad printed Goodyear polyglas GT tires, rally wheels
- New front end parts including full bumper, grille, parking/turn signal lights and more
- Detailed 350 cu. in. V-8 engine
| SKU | R2AMT1155 |
| Barcode # | 0849398035399 |
| Brand | AMT |
| Shipping Weight | 0.6000kg |
| Shipping Width | 0.220m |
| Shipping Height | 0.120m |
| Shipping Length | 0.320m |
| Shipping Cubic | 0.008448000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other RCMA Model & Hobby Shop users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
Italeri 3653 Alfa Romeo Giulietta Spider 1300 1/24 Scale Plastic Model Kit
$64.99
Tamiya 24374 Nissan Skyline Sedan 2000 Turbo GT-ES 1/24 Scale Plastic Model Kit
$42.99
AMT 1409 1996 Chevrolet C-3500 Dually Pickup Easy Build 1/25 Scale Model Plastic Kit
$49.99
AMT 1251 1953 Stude baker Starliner USPS Collectible Tin 1/25 Scale Plastic Model Kit
Now $58.49
Fujimi 04679 Mazda Savanna RX-7 FC3S (ID-158) 1/24 Scale Plastic Model Kit
Now $44.09
ICM 24050 Model A Standard Phaeton Soft Stop, 1930's 1/24 Scale Plastic Model Kit
Now $74.69
More info