TRAXXAS 9059X: Cross pin (2)/ drive pin (2) (repairs 1 axle shaft)
SKU code: 9059X
Make 4 interest-free payments of $8.25 fortnightly and receive your order now.
Traxxas 9059X: Cross pin (2)/ drive pin (2) (repairs 1 axle shaft)
Accessory part for these models:
- Ford F-150 Raptor
- Hoss™ 4X4 VXL
- Rustler® 4X4 VXL
- Rustler® 4X4
- Slash 2WD Unassembled Kit
- Slash 4X4 Ultimate
- Slash 4X4 VXL
- Slash 4X4
- Slash VXL
- Slash
- Stampede® 4X4 Unassembled Kit
- Stampede® 4X4 VXL
- Stampede® 4X4
Vehicle models vary! .. We DO NOT guarantee this will fit the vehicle specified in this listing!!
Verify that this item is appropriate for your vehicle. Consult your manual or vehicle manufacturer. Verify vehicle fit-ment before purchase
| SKU | 9059X |
| Barcode # | 0020334905994 |
| Brand | Traxxas |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.080m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Shipping Cubic | 0.000800000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other RCMA Model & Hobby Shop users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
TRAXXAS 5854: Hub retainer, 17mm hubs, M4 X 0.7 (4) (use with 5853X, 6856X, 6469)
$16.99
TRAXXAS 5874A: Wheels, SCT satin chrome, red beadlock style, dual profile
$22.00
TRAXXAS 2656T: Shock shafts, hardened steel, titanium nitride coated (xx-long) (2pk)
$19.99
TRAXXAS 3737: Turnbuckle, aluminum (red-anodized), camber link, front, 39mm (1)
$12.99
More info