TRAXXAS 5829: Mirrors, side (left & right)/ mounts (left & right)/ 2.6x8mm BCS (2)
SKU code: 5829
Make 4 interest-free payments of $2.75 fortnightly and receive your order now.
Traxxas 5829: Mirrors, side (left & right)/ mounts (left & right)/ 2.6x8mm BCS (2)
Replacement part for these models:
- Ford F-150 Raptor
Vehicle models vary! .. We DO NOT guarantee this will fit the vehicle specified in this listing!!
Verify that this item is appropriate for your vehicle. Consult your manual or vehicle manufacturer. Verify vehicle fit-ment before purchase.
| SKU | 5829 |
| Barcode # | 0020334582904 |
| Brand | Traxxas |
| Shipping Weight | 0.4000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.150m |
| Shipping Cubic | 0.001500000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other RCMA Model & Hobby Shop users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
TRAXXAS 2765T: Shock shafts, hardened steel, titanium nitride coated (X-long) (2)
$17.99
TRAXXAS 9055X Half shaft, external splined (steel-spline constant velocity) (1)
$32.50
TRAXXAS 3741A: Turnbuckles, aluminum (blue-anodized), camber links, front, 39mm (2), rear, 49mm (2)
$41.99
TRAXXAS 9057X: Differential output shafts, steel-splined constant-velocity (2)
$18.99
More info