TRAXXAS 5457: Yoke, brake (1)/ torque pins (2)/ 4x15mm screw pin
SKU code: 5457
Make 4 interest-free payments of $2.25 fortnightly and receive your order now.
Traxxas 5457: Yoke, brake (1)/ torque pins (2)/ 4x15mm screw pin
Replacement part for these models:
- Revo
- Slayer Pro 4X4
- T-Maxx
Vehicle models vary! .. We DO NOT guarantee this will fit the vehicle specified in this listing!!
Verify that this item is appropriate for your vehicle. Consult your manual or vehicle manufacturer. Verify vehicle fit-ment before purchase.
| SKU | 5457 |
| Barcode # | 0020334545701 |
| Brand | Traxxas |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.080m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Shipping Cubic | 0.000800000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other RCMA Model & Hobby Shop users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
TRAXXAS 6556: Mount, telemetry expander (fits XO-1®, E-Revo®*, Summit*, all T-Maxx®/E-Maxx® trucks,
$18.99
TRAXXAS 5342: Tuned Pipe, Blue Anodized Aluminium (dual chamber with pressure fitting)/ 4mm GS
$67.99
TRAXXAS 4978: Screws, 3x21mm button-head machine (hex drive) (partially threaded, Revo brake bolts)
$6.00
More info