TRAXXAS 3945X: Gear, 15-T pinion (32-p), heavy duty (machined, hardened steel)/ set screw
SKU code: 3945X
Make 4 interest-free payments of $3.50 fortnightly and receive your order now.
TRAXXAS 3945X Gear, 15-T pinion (32-p), heavy duty (machined, hardened steel)/ set screw
Accessory part for these models:
- E-Maxx
- E-Revo
- Rustler 4X4 VXL
- Rustler 4X4
- Slash 4X4 Ultimate
- Slash 4X4 VXL
- Slash 4X4
- Stampede 4X4 Unassembled Kit
- Stampede 4X4 VXL
- Stampede 4X4
- TRX-4® 1979 Chevrolet Blazer
- TRX-4® Ford Bronco
- TRX-4® Mercedes-Benz® G 500® 4X4²
- TRX-4® Scale and Trail™ Crawler
- TRX-4® Sport Unassembled Kit
- TRX-4® Sport
- TRX-4® Tactical Unit
- TRX-4® Unassembled Kit
- TRX-4® with All-Terrain Traxx™
- TRX-6™ Mercedes-Benz® G 63® AMG 6X6
| SKU | 3945X |
| Barcode # | 0020334394590 |
| Brand | Traxxas |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.060m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000384000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other RCMA Model & Hobby Shop users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
TRAXXAS 5886A: Wheels, SCT Split-Spoke, black, blue beadlock style, dual profile (2.2" outer, 3.0" i
$19.99
TRAXXAS 5186A: Wheels, aluminum (blue-anodized) (2)/ 5x8mm ball bearings (4)/ axles (2)/ rubber tire
$39.99
More info