Tamiya 78026 Japanese Navy Utility Boat Set 1:350 Scale Model Ship Series No.26
SKU code: 78026-000
Make 4 interest-free payments of $7.50 fortnightly and receive your order now.
|
1:350 Scale Model Ship Series No.26
|
| The set includes 28 ships of 11 different types. The set also includes photo-etched parts which depict deck mounts in a realistic way for the boats. The set can be used with the new 1/350 Yamato kit as well as other 1/350 scale WWII Japanese Navy ship models. |
| SKU | 78026-000 |
| Barcode # | 4950344780266 |
| Brand | Tamiya |
| Shipping Weight | 0.4000kg |
| Shipping Width | 0.200m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.350m |
| Shipping Cubic | 0.007000000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other RCMA Model & Hobby Shop users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
HobbyBoss 82505 USS Arthur W. Radford DD-968 Spruance-Class Destroyer 1/1250 Scale Plastic Model Kit
Now $9.89
ForeArt 1001 Schnellboot S-38/1942 1/72 Scale Plastic Model Kit
Now $148.49
Tamiya 77510 U.S. Aircraft Carrier Hornet 1/700 Scale Model Water Line Series
$24.99
Tamiya 31322 Nagara Japanese Light Cruiser 1/700 Scale Plastic Model Kit
$24.99
Tamiya 31615 British Battleship Prince of Wales Battle of Malaya 1/700 Scale Model Water Line Series
Now $34.19
More info
