Revell 03277 Lkw gl leicht "Wolf" Scale: 1:35 Scale Model
SKU code: 03277
Make 4 interest-free payments of $12.25 fortnightly and receive your order now.
Model kit of the popular off-road truck gl light "Wolf", which is used in almost all parts of the German Armed Forces due to its flexible use.
- Authentic interior
- clear parts
- rubber tires
- Detailed components
- Authentic decals for four vehicle variants
| SKU | 03277 |
| Barcode # | 4009803032771 |
| Brand | Revell |
| Shipping Weight | 0.6000kg |
| Shipping Width | 0.220m |
| Shipping Height | 0.060m |
| Shipping Length | 0.360m |
| Shipping Cubic | 0.004752000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other RCMA Model & Hobby Shop users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
I Love Kit 63537 1/35 M1278A1 Heavy Gun Carrier Modification With M153 CROWS
Now $71.10
Tamiya 35334 U.S. Utility Truck M151A1 "Vietnam War" 1/35 Scale Model No.335
Now $30.60
HobbyBoss 82467 Meng Shi 1.5 ton Military Light Utility Vehicle - Parade Version 1/35 Scale Plastic
Now $28.80
Tamiya 25188 Limited Edition 1/35 JGSDF Scale Model Reconnaissance Motorcycle & High Mobility Vehicl
Now $80.99
ICM 35662 Model T 1917 Ambulance with US Medical Personnel 1/35 Scale Plastic Model Kit
Now $51.29
Tamiya 35301 Citron Traction 11CV Staff Car 1/35 Scale Model Military Miniature Series No.301
$33.99
Tamiya 37014 Italian/German 508CM "Coloniale" Staff Car 1/35 Scale Model Tamiya Italeri Series no.14
$55.99
Tamiya 35317 6x4 Truck Krupp Protze (Kfz.70) Personnel Carrier 1/35 Scale Model Military Miniature S
$37.99
More info