TRAXXAS 5581: Gaskets, differential/transmission
SKU code: 5581
Make 4 interest-free payments of $1.00 fortnightly and receive your order now.
This is a Stock part for:
1/10 Jato 3.3 (5507)
Features:
- Rubber construction
- Black and Blue in color
Two (2) Transmission Gasket
One (1) Differential Gasket
One (1) L-Shaped Foam Strip
Verify that this item is appropriate for your vehicle. Consult your manual or vehicle manufacturer. Verify vehicle fit-ment before purchase.
| SKU | 5581 |
| Barcode # | 0020334558107 |
| Brand | Traxxas |
| Shipping Weight | 0.2000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.080m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Shipping Cubic | 0.000800000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other RCMA Model & Hobby Shop users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
TRAXXAS 5565: Brake pads (2)/ brake disc hub/ 3X15 CS (partially threaded) (2)/2mm pin (1)/ 4mm e-cl
Now $12.58
TRAXXAS 5576A: Wheels, All-Star 2.8" (black chrome) (nitro rear/ electric front) (2)
Now $17.09
TRAXXAS 5941: Spring, shock (red) (GTR) (2.0 rate double black stripe) (1 pair)
Now $10.80
TRAXXAS 5186A: Wheels, aluminum (blue-anodized) (2)/ 5x8mm ball bearings (4)/ axles (2)/ rubber tire
Now $35.99
More info