ICM 35664 Model T 1917 І Utility WWI Australia Army Car 1/35
SKU code: ICM35664
Make 4 interest-free payments of $8.50 fortnightly and receive your order now.
ICM 35664 Model T 1917 І Utility WWI Australia Army Car 1/35 #35664
Manufacturer: ICM Models (Ukraine)
Scale: 1/35
Material: Plastic
Paint: Unpainted, Unassembled, Kit do not contain paints and glue.
Length of the model: 130mm
Description:
Ford Model T also known as "Tin Lizzie" (English Tin Lizzie) - a car that was produced by Ford Motor Company from 1908 to 1927. It was the first car in the world, produced in million series.
Kit includes:
- 75 plastic parts
- decal sheet
- 1 frame is made of transparent plastic
- scheme for coloring the model
- detailed instruction in Russian and English
| SKU | ICM35664 |
| Barcode # | 4823044404537 |
| Brand | ICM |
| Shipping Weight | 0.6000kg |
| Shipping Width | 0.240m |
| Shipping Height | 0.060m |
| Shipping Length | 0.320m |
| Shipping Cubic | 0.004608000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other RCMA Model & Hobby Shop users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
I Love Kit 63537 1/35 M1278A1 Heavy Gun Carrier Modification With M153 CROWS
Now $71.10
Tamiya 35334 U.S. Utility Truck M151A1 "Vietnam War" 1/35 Scale Model No.335
Now $30.60
HobbyBoss 82467 Meng Shi 1.5 ton Military Light Utility Vehicle - Parade Version 1/35 Scale Plastic
Now $28.80
Tamiya 25188 Limited Edition 1/35 JGSDF Scale Model Reconnaissance Motorcycle & High Mobility Vehicl
Now $80.99
ICM 35662 Model T 1917 Ambulance with US Medical Personnel 1/35 Scale Plastic Model Kit
Now $51.29
Tamiya 35301 Citron Traction 11CV Staff Car 1/35 Scale Model Military Miniature Series No.301
$33.99
Tamiya 37014 Italian/German 508CM "Coloniale" Staff Car 1/35 Scale Model Tamiya Italeri Series no.14
$55.99
Tamiya 35317 6x4 Truck Krupp Protze (Kfz.70) Personnel Carrier 1/35 Scale Model Military Miniature S
$37.99
More info