ICM 35476 German Staff Car Kapitän 2-door saloon, WWII 1/35 35476
SKU code: ICM35476
Make 4 interest-free payments of $10.00 fortnightly and receive your order now.
ICM 35476 German Staff Car Kapitän 2-door saloon, WWII 1/35 #35476
Manufacturer: ICM Models (Ukraine)
Scale: 1/35
Material: Plastic
Paint: Unpainted, Unassembled, Kit do not contain paints and glue.
Length of the model: 132mm
Description:
Captain - West German middle class car, manufactured a division of GM Opel from 1939 to 1970. Opel Kapitan was GM's European flagship and has held a number of positions in the model up a notch models Opel Rekord.
Kit includes:
- 3 frame with details
- 1 frame is made of transparent plastic
- Scheme for staining patterns
- detailed instruction in Russian and English languages
| SKU | ICM35476 |
| Barcode # | 4823044402915 |
| Brand | ICM |
| Shipping Weight | 0.6000kg |
| Shipping Width | 0.240m |
| Shipping Height | 0.060m |
| Shipping Length | 0.320m |
| Shipping Cubic | 0.004608000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other RCMA Model & Hobby Shop users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
I Love Kit 63537 1/35 M1278A1 Heavy Gun Carrier Modification With M153 CROWS
Now $71.10
Tamiya 35334 U.S. Utility Truck M151A1 "Vietnam War" 1/35 Scale Model No.335
Now $30.60
HobbyBoss 82467 Meng Shi 1.5 ton Military Light Utility Vehicle - Parade Version 1/35 Scale Plastic
Now $28.80
Tamiya 25188 Limited Edition 1/35 JGSDF Scale Model Reconnaissance Motorcycle & High Mobility Vehicl
Now $80.99
ICM 35662 Model T 1917 Ambulance with US Medical Personnel 1/35 Scale Plastic Model Kit
Now $51.29
Tamiya 35301 Citron Traction 11CV Staff Car 1/35 Scale Model Military Miniature Series No.301
$33.99
Tamiya 37014 Italian/German 508CM "Coloniale" Staff Car 1/35 Scale Model Tamiya Italeri Series no.14
$55.99
Tamiya 35317 6x4 Truck Krupp Protze (Kfz.70) Personnel Carrier 1/35 Scale Model Military Miniature S
$37.99
More info