Horizon Hobby 2.4Ghz 4ch Transmitter
SKU code: HRZ00014
Make 4 interest-free payments of $11.25 fortnightly and receive your order now.
4-Channel 2.4Ghz Surface Transmitter is compatible with the Axial 1/24 SCX24 2019 Jeep Wrangler JLU CRC Rock Crawler (AXI00002V2) SCX24 2019 Jeep JT Gladiator Rock Crawler (AXI00005) and the Axial SCX24 2021 Ford Bronco RC Truck (AXI00006).
Included items
Horizon Hobby 2.4Ghz 4ch Transmitter x1
Compatibility
- SCX24 2019 Jeep Wrangler JLU CRC 4WD
- SCX24 2021 Ford Bronco 4WD
- SCX24 Jeep JT Gladiator 4WD
Specifications
TX Channels: 4
TX Operating Frequency: 2.4Ghz
Controls Layout: Pistol
Telemetry Capable: No
Programmable Failsafe: No
| SKU | HRZ00014 |
| Barcode # | 0605482818237 |
| Brand | Horizon Hobby |
| Shipping Weight | 0.4000kg |
| Shipping Width | 0.190m |
| Shipping Height | 0.130m |
| Shipping Length | 0.230m |
| Shipping Cubic | 0.005681000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other RCMA Model & Hobby Shop users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
Axial SCX24 Aluminium Flow Eight-holes Beadlock Wheels Silver, Dia 30mm, Height 15mm, 4pcs
$44.99
Axial SCX24 CNC Aluminium Starfish-Pro Beadlock Wheels Black, Dia 28mm, Height 14.5mm, 4pcs
$44.99
Axial SCX24 1'' B Style Micro Tyres w/ Foam OD: 52mm, ID: 25mm, Thickness: 19mm, 4pcs
$21.99
Pro-Line PRO359600 1/24 Cliffhanger High Performance Clear Body: SCX24
$55.00
More info