Delta Force FAV 1:35 82406
SKU code: HB82406
Make 4 interest-free payments of $12.50 fortnightly and receive your order now.
| Item Name | Delta Force FAV |
| Bar Code | 6939319224064 |
| Scale | 1:35 |
| Item Type | Plastic Model Armor Kit |
| Model Dimension | Length: 109mm Width: 59.1mm |
| Total Plastic Parts | 120+ |
| Total Sprues | 6 sprues , chassis and tires |
| Photo Etched Parts | 1 pice |
| Released Date | 2018-05 |
| More Features | - The kit consists of over 120 parts - Detailed frame w/accurate design - Rubber tires have very good details.. - Photo-etched parts for engine grill |
| SKU | HB82406 |
| Barcode # | 6939319224064 |
| Brand | HobbyBoss Models |
| Shipping Weight | 0.7000kg |
| Shipping Width | 0.220m |
| Shipping Height | 0.070m |
| Shipping Length | 0.320m |
| Shipping Cubic | 0.004928000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other RCMA Model & Hobby Shop users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
I Love Kit 63537 1/35 M1278A1 Heavy Gun Carrier Modification With M153 CROWS
Now $71.10
Tamiya 35334 U.S. Utility Truck M151A1 "Vietnam War" 1/35 Scale Model No.335
Now $30.60
HobbyBoss 82467 Meng Shi 1.5 ton Military Light Utility Vehicle - Parade Version 1/35 Scale Plastic
Now $28.80
Tamiya 25188 Limited Edition 1/35 JGSDF Scale Model Reconnaissance Motorcycle & High Mobility Vehicl
Now $80.99
ICM 35662 Model T 1917 Ambulance with US Medical Personnel 1/35 Scale Plastic Model Kit
Now $51.29
Tamiya 35301 Citron Traction 11CV Staff Car 1/35 Scale Model Military Miniature Series No.301
$33.99
Tamiya 37014 Italian/German 508CM "Coloniale" Staff Car 1/35 Scale Model Tamiya Italeri Series no.14
$55.99
Tamiya 35317 6x4 Truck Krupp Protze (Kfz.70) Personnel Carrier 1/35 Scale Model Military Miniature S
$37.99
More info