AMT 1161 1940 Ford Sedan Delivery (Coca-Cola) 1:25 Scale Model Kit
SKU code: R2AMT1161
Make 4 interest-free payments of $13.25 fortnightly and receive your order now.
KIT FEATURES:
1/25 scale, SKILL 3, paint and cement required
Molded in yellow
Built stock, custom or drag racing versions
Opening Hood and many optional parts
Colorful cardboard display base with backdrop
Colorful Coca-Cola decals with multiple graphic options
Retro-styled AMT packaging
| SKU | R2AMT1161 |
| Barcode # | 0849398037904 |
| Brand | AMT |
| Shipping Weight | 0.6000kg |
| Shipping Width | 0.220m |
| Shipping Height | 0.120m |
| Shipping Length | 0.320m |
| Shipping Cubic | 0.008448000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other RCMA Model & Hobby Shop users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
Fujimi 04679 Mazda Savanna RX-7 FC3S (ID-158) 1/24 Scale Plastic Model Kit
$48.99
Tamiya 24341 Nissan Skyline Gt-R (R32) Nismo-Custom 1/24 Scale Model
$45.99
Tamiya 24367 Nissan Fairlady 240Z Street-Custom 1/24 Scale Plastic Model Kit
$69.99
Tamiya 24374 Nissan Skyline Sedan 2000 Turbo GT-ES 1/24 Scale Plastic Model Kit
$42.99
AMT 1398 1966 Buick Skylark Modified Stocker 1/25 Scale Plastic Model Kit
$48.99
More info