Airfix A00755V Luftwaffe Personnel 1/76 Scale Model
SKU code: A00755V
Make 4 interest-free payments of $3.50 fortnightly and receive your order now.
Airfix - Luftwaffe Personnel 1:76 #A00755V
At the beginning of WWII the Luftwaffe were by far the largest and most powerful airforce in the world. Figures in this set are posed loading, fixing and maintaining aircraft.
Specs
- Skill Level: 1
- Scale: 1:76
- Parts: 46
| SKU | A00755V |
| Barcode # | 5055286661044 |
| Brand | Airfix |
| Shipping Weight | 0.2000kg |
| Shipping Width | 0.130m |
| Shipping Height | 0.060m |
| Shipping Length | 0.180m |
| Shipping Cubic | 0.001404000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other RCMA Model & Hobby Shop users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
ICM 35673 Austro - Hungarian Infantry WWI (1914), 1/35 Scale 35673
Now $17.99
Tamiya 35212 German Soldiers at Field Briefing 1/35 Military Miniature Series no.212
$13.99
Tamiya 35256 German Assault Infantry w/Winter Gear 1/35 Scale Model Military Miniature Series No.256
Now $17.09
Tamiya 35223 British Infantry On Patrol 1/35 Scale Plastic Model Kit
$14.00
AFV Club HF767 Australia Infantry & M113 Crew Vietnam War 1/35 Scale Model Plastic Figurine
$43.99
More info