TRAXXAS 9056X Half shaft, internal splined (steel-spline constant velocity) (1)
SKU code: 9056X
Make 4 interest-free payments of $7.50 fortnightly and receive your order now.
TRAXXAS 9056X Half shaft, internal splined (steel-spline constant velocity) (1)
Accessory part for these models:
- Ford F-150 Raptor
- Hoss™ 4X4 VXL
- Rustler® 4X4 VXL
- Rustler® 4X4
- Slash 2WD Unassembled Kit
- Slash 4X4 Ultimate
- Slash 4X4 VXL
- Slash 4X4
- Slash VXL
- Slash
- Stampede® 4X4 Unassembled Kit
- Stampede® 4X4 VXL
- Stampede® 4X4
Vehicle models vary! .. We DO NOT guarantee this will fit the vehicle specified in this listing!!
Verify that this item is appropriate for your vehicle. Consult your manual or vehicle manufacturer. Verify vehicle fit-ment before purchase.
| SKU | 9056X |
| Barcode # | 0020334905697 |
| Brand | Traxxas |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.060m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000384000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other RCMA Model & Hobby Shop users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
TRAXXAS 2251: Servo case, plastic (top, middle, bottom)/ gaskets/ hardware (for 2250, 2255 servos)
$22.50
TRAXXAS 5886A: Wheels, SCT Split-Spoke, black, blue beadlock style, dual profile (2.2" outer, 3.0" i
$19.99
TRAXXAS 5186A: Wheels, aluminum (blue-anodized) (2)/ 5x8mm ball bearings (4)/ axles (2)/ rubber tire
$39.99
More info