TRAXXAS 8892: Ball bearing set, TRX-4® Traxx™, black rubber sealed, stainless (for 1 pair of front or rear tracks)
SKU code: 8892
Make 4 interest-free payments of $52.50 fortnightly and receive your order now.
Traxxas 8892: Ball bearing set, TRX-4® Traxx™, black rubber sealed, stainless (for 1 pair of front or rear tracks)
Accessory part for these models:
- TRX-4 Traxx™ All-Terrain Track Set
- TRX-4® Equipped with Traxx™
Vehicle models vary! .. We DO NOT guarantee this will fit the vehicle specified in this listing!!
Verify that this item is appropriate for your vehicle. Consult your manual or vehicle manufacturer. Verify vehicle fit-ment before purchase.
| SKU | 8892 |
| Barcode # | 0020334889201 |
| Brand | Traxxas |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.080m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Shipping Cubic | 0.000800000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other RCMA Model & Hobby Shop users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
TRAXXAS 8060: Axle shaft, front, heavy duty (left & right) (requires 8064 front portal drive input
$59.99
TRAXXAS 8260A: Shocks, GTS, aluminum (blue-anodized) (assembled with spring retainers) (2)
$69.99
TRAXXAS 8070: Grille, Ford Bronco/ grille retainers (6)/ headlight housing (2)/ lens (2)
$28.00
More info