TRAXXAS 6454: Stub axle, front, 6mm (steel-splined constant-velocity driveshaft) (2)
SKU code: 6454
Make 4 interest-free payments of $4.25 fortnightly and receive your order now.
Traxxas 6454: Stub axle, front, 6mm (steel-splined constant-velocity driveshaft) (2)
Replacement part for these models:
- XO-1®
Vehicle models vary! .. We DO NOT guarantee this will fit the vehicle specified in this listing!!
Verify that this item is appropriate for your vehicle. Consult your manual or vehicle manufacturer. Verify vehicle fit-ment before purchase.
| SKU | 6454 |
| Barcode # | 0020334645401 |
| Brand | Traxxas |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.080m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Shipping Cubic | 0.000800000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other RCMA Model & Hobby Shop users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
TRAXXAS 5428: Spring, shock (white) (GTR) (front) (0.9 rate orange) (1 pair)
$11.00
TRAXXAS 5460R: GTR Aluminium Red Anodized Shocks (Fully Assembled w/o Springs) (4)
$115.01
TRAXXAS 5433: Spring, shock (white) (GTR) (std. rear) (1.4 rate pink) (1 pair)
$11.00
TRAXXAS 5464: Dust boot, shock (expandable, seals and protects shock shaft)(1 pair)
$6.99
More info