TRAXXAS 5542: Steering drag link/ 3x10mm shoulder screws (without threadlock) (2)
SKU code: 5542
Make 4 interest-free payments of $2.00 fortnightly and receive your order now.
Traxxas 5542: Steering drag link/ 3x10mm shoulder screws (without threadlock) (2)
Replacement part for these models:
- Jato
Vehicle models vary! .. We DO NOT guarantee this will fit the vehicle specified in this listing!!
Verify that this item is appropriate for your vehicle. Consult your manual or vehicle manufacturer. Verify vehicle fit-ment before purchase.
| SKU | 5542 |
| Barcode # | 0020334554208 |
| Brand | Traxxas |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.080m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Shipping Cubic | 0.000800000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other RCMA Model & Hobby Shop users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
TRAXXAS 5545: Servo horn, steering/ linkage, steering (3x30 threaded rod)/ rod ends (2)/ hollow ball
$8.99
TRAXXAS 5561 Shocks, GTR composite (assembled) (2) (without springs) Shocks, GTR composite
$39.99
TRAXXAS 5550: Half shaft set, left or right (internal splined half shaft/ external splined half shaf
$16.01
TRAXXAS 1985: PTFE-coated washers, 5x8x0.5mm (20) (use with ball bearings)
$9.99
More info