TRAXXAS 3475: Cooling fan, Velineon© VXL ESC (fits VXL-6s & VXL-8s)
SKU code: 3475
Make 4 interest-free payments of $9.75 fortnightly and receive your order now.
Traxxas 3475: Cooling fan, Velineon® VXL ESC (fits VXL-6s & VXL-8s)
Replacement part for these models:
- E-Revo® VXL Brushless
- Maxx®
- Unlimited Desert Racer®
- X-Maxx®
Vehicle models vary! .. We DO NOT guarantee this will fit the vehicle specified in this listing!!
Verify that this item is appropriate for your vehicle. Consult your manual or vehicle manufacturer. Verify vehicle fit-ment before purchase.
| SKU | 3475 |
| Barcode # | 0020334347503 |
| Brand | Traxxas |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
| Shipping Width | 0.120m |
| Shipping Height | 0.060m |
| Shipping Length | 0.150m |
| Shipping Cubic | 0.001080000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other RCMA Model & Hobby Shop users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
TRAXXAS 8597: Linkage, sway bar, rear (2) (assembled with hollow balls)/ sway bar arm (left & right)
$13.98
TRAXXAS 8444A: Spring, shock, front (blue) (GTR) (progressive, 0.833 rate, white stripe) (2)
$17.00
TRAXXAS 8430X: Tube chassis, side section (left & right) (satin black chrome-plated)
$86.00
More info