Tamiya 35198 StuG III Brass 75mm & 105mm Projectiles 1:35 Scale Model Military Miniature Series no.1
SKU code: 35198-000
Make 4 interest-free payments of $3.50 fortnightly and receive your order now.
|
1/35 Military Miniature Series no.198
|
| Add even more realism to your StuG. III model with this projectile set. ★Includes armor piercing and high explosive shells (three each) that were used with the StuG III's 7.5cm and 10.5cm guns. ★In addition, the set also includes shell cases (three each). ★The brass shell parts feature a highly shiny finish. |
| SKU | 35198-000 |
| Barcode # | 4950344351985 |
| Brand | Tamiya |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.080m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Shipping Cubic | 0.000800000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other RCMA Model & Hobby Shop users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
Tamiya 12665 German Panther Ausf.D Separate Track Link Set 1/35 Scale Model Detail-Up Parts Series n
$32.99
AMT PP029 Big Rig Turbine Engine Parts Pack 1/25 Scale Model Kit
Now $24.29
Tamiya 12688 German Hummel Metal Gun Barrel 1/35 Scale Model Detail-Up Parts Series no.88
Now $16.19
Tamiya 12624 Mitsubishi A6M Zero Fighter 1/48 Scale Detail-Up Parts Set
Now $15.28
More info(2).jpg)