Revell 07653 Citroën 2 CV Cocorico 1:24 Scale Model
SKU code: 07653
Make 4 interest-free payments of $17.50 fortnightly and receive your order now.
Revell Citroën 2 CV Cocorico 1:24 Scale Model #95-07653
Model kit of the Citroën 2CV, which was available in this special Cocorico decoration in 1986 on the occasion of the French qualification for the World Cup.
Details
Can be built with an open or closed roof
Chromed hubcaps and exterior mirrors
Authentic decal
Scope of delivery
plastic model kit (not assembled), illustrated, multilingual assembly instructions, decals
| SKU | 07653 |
| Barcode # | 4009803076539 |
| Brand | Revell |
| Shipping Weight | 0.4000kg |
| Shipping Width | 0.220m |
| Shipping Height | 0.080m |
| Shipping Length | 0.360m |
| Shipping Cubic | 0.006336000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other RCMA Model & Hobby Shop users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
AMT 1200 1964 Olds Cutlass F-85 Convertible 1/25 Scale Plastic Model Kit
Now $46.79
AMT 1343 2021 Ford Bronco 1st Edition 1/25 Scale Model Plastic Kit
Now $53.10
Fujimi 04679 Mazda Savanna RX-7 FC3S (ID-158) 1/24 Scale Plastic Model Kit
Now $44.09
Hasegawa 20669 Nissan Skyline 2000GT-R (KPGC110) "Custom Version" 1/24 Scale Plastic Model Kit
Now $45.89
More info