TRAXXAS 8148 Cable, T-lock (extra long) (for use with TRX-4® Long Arm Lift Kit)
SKU code: 8148
Make 4 interest-free payments of $6.00 fortnightly and receive your order now.
TRAXXAS 8148 Cable, T-lock (extra long) (for use with TRX-4® Long Arm Lift Kit)
Accessory part for these models:
- TRX-4® 1979 Chevrolet Blazer
- TRX-4® Ford Bronco
- TRX-4® Mercedes-Benz® G 500® 4X4²
- TRX-4® Scale and Trail™ Crawler
- TRX-4® Sport Unassembled Kit
- TRX-4® Sport
- TRX-4® Unassembled Kit
- TRX-4® with All-Terrain Traxx™
Vehicle models vary! .. We DO NOT guarantee this will fit the vehicle specified in this listing!!
Verify that this item is appropriate for your vehicle. Consult your manual or vehicle manufacturer. Verify vehicle fit-ment before purchase.
TRAXXAS - TRX-4 Spare Parts
| SKU | 8148 |
| Barcode # | 0020334814807 |
| Brand | Traxxas |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.080m |
| Shipping Length | 0.200m |
| Shipping Cubic | 0.001280000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other RCMA Model & Hobby Shop users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
TRAXXAS 8256R Portal drive axle mount, rear, 6061-T6 aluminum (red-anodized) (left and right)
$85.00
TRAXXAS 8070: Grille, Ford Bronco/ grille retainers (6)/ headlight housing (2)/ lens (2)
$28.00
TRAXXAS 8248: Suspension link, rear, 5x109mm (upper or lower) (steel) (2)
$14.99
More info