TRAXXAS 8120: Expedition rack/ mounting hardware (fits 8111 or 8111R body)
SKU code: 8120
Make 4 interest-free payments of $15.00 fortnightly and receive your order now.
Traxxas 8120: Expedition rack/ mounting hardware (fits #8111 or #8111R body)
Replacement part for these models:
- TRX-4® Sport Unassembled Kit
- TRX-4® with All-Terrain Traxx™
Accessory part for these models:
- TRX-4® 1979 Chevrolet Blazer
- TRX-4® Ford Bronco
- TRX-4® Mercedes-Benz® G 500® 4X4²
- TRX-4® Scale and Trail™ Crawler
- TRX-4® Sport
- TRX-4® Unassembled Kit
Vehicle models vary! .. We DO NOT guarantee this will fit the vehicle specified in this listing!!
Verify that this item is appropriate for your vehicle. Consult your manual or vehicle manufacturer. Verify vehicle fit-ment before purchase.
| SKU | 8120 |
| Barcode # | 0020334812001 |
| Brand | Traxxas |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.080m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Shipping Cubic | 0.000640000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other RCMA Model & Hobby Shop users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
TRAXXAS 8256R Portal drive axle mount, rear, 6061-T6 aluminum (red-anodized) (left and right)
$85.00
TRAXXAS 8256X Portal drive axle mount, rear, 6061-T6 aluminum (blue-anodized) (left and right)
$94.93
TRAXXAS 8043: Springs, shock (natural finish) (GTS) (0.30 rate, white stripe) (2)
$13.99
TRAXXAS 8293X: Gear set, transmission, metal (includes 18T, 30T input gears, 36T output gear, 2x9.8
$12.99
More info