Traxxas 5835P: Bumper, front/ bumper mount, front (pink)
SKU code: 5835P
Make 4 interest-free payments of $5.00 fortnightly and receive your order now.
Traxxas 5835P: Bumper, front/ bumper mount, front (pink)
Add a splash of color to your 2WD Slash with this pink front bumper and mount.
Accessory part for these models:
- Slash 2WD Unassembled Kit
- Slash VXL
- Slash
Vehicle models vary! .. We DO NOT guarantee this will fit the vehicle specified in this listing!!
Verify that this item is appropriate for your vehicle. Consult your manual or vehicle manufacturer. Verify vehicle fit-ment before purchase.
| SKU | 5835P |
| Barcode # | 0020334583536 |
| Brand | Traxxas |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
| Shipping Width | 0.170m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.280m |
| Shipping Cubic | 0.002380000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other RCMA Model & Hobby Shop users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
TRAXXAS 5888: Tires & wheels, assembled, glued (SCT chrome wheels, red beadlock style, dual profile
$45.99
TRAXXAS 5886A: Wheels, SCT Split-Spoke, black, blue beadlock style, dual profile (2.2" outer, 3.0" i
$19.99
TRAXXAS 5884A: Wheels, SCT Split-Spoke, black, blue beadlock style, dual profile (2.2" outer, 3.0" i
$24.00
TRAXXAS 5872X: Wheels, SCT satin chrome, black beadlock style SCT, dual profile (2.2” outer, 3.0” in
$19.99
More info