Tamiya 73001 Display Turntable Display Goods Series No.1
SKU code: 73001-000
Make 4 interest-free payments of $13.75 fortnightly and receive your order now.
|
Display Goods Series No.1
Model Motorcycle Not Included |
||||
| Make Your Display Stand Out This turntable now offers you the opportunity to leisurely view your finished model "hands free" from various angles. Your 1/12 Motorcycle, 1/24 Car, 1/48 Aircraft, and 1/35 Military Models will definitely stand out even more on this display turntable. |
||||
| Two Speeds, Two Kinds of Display Sheets Table diameter: 20cm, Height: 5.5cm, Color: Gray. This ABS resin turntable can adequately display a model up to 2kg. The turntable features a mirror-like display sheet and a pavement display sheet for different display possibilities. In addition, you can choose either a high or slow rotation speed. ★Uses one R20/D/UM1 battery. One battery will be able to power the turntable for approximately 25 days if used daily for 10 hours. |
![]() |
|||
![]() |
![]() |
![]() |
||
| 1/48 Aircraft Model | 1/24 Sports Car Model | 1/35 Military Miniature Model | ||
| SKU | 73001-000 |
| Barcode # | 4950344992041 |
| Brand | Tamiya |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
| Shipping Width | 0.200m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.300m |
| Shipping Cubic | 0.006000000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other RCMA Model & Hobby Shop users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
Tamiya 12661 Panzer IV Ausf.H 1/48 Scale Zimmerit Coating Sheet
Now $11.69
Tamiya 35199 StuG III Photo-Etched Grille Set 1/35 Scale Model Military Miniature Series no.199
Now $10.79
HobbyBoss 87263 German Sd.Kfz.171 Pzkpfw Ausf A Metal Gun Barrel for Item 84506 1/35 Scale
Now $14.39
ICM 48408 WWII German Aircraft Armament 1/48 Scale Plastic Model Kit
Now $34.19
Tamiya 12642 Japanese Navy Ships Hand Handrail Set-A 1/350 Scale Model Photo-Etched
Now $19.80
Tamiya 12622 Crew Set (144 Pieces) 1/350 Detail Up Parts Series no.22
Now $12.60
More info.jpg)



.jpg)