Tamiya West German Flakpanzer Gepard Anti-Aircraft Tank Model; Scale 1:35
SKU code: 35099-000
Make 4 interest-free payments of $6.75 fortnightly and receive your order now.
|
1/35 Military Miniature Series no.99
Length: 226mm. Image shows assembled and painted kit. |
| This is a 1/35 scale plastic model assembly kit depicting the Gepard, a post-WWII anti-aircraft tank operated by West Germany. ★From the 4km-range 35mm cannons to the radar equipment front and rear, the form of the tank is captured in style. ★Features moving barrel and radar depictions, plus opening turret rear hatches. ★Metal net is included in the kit to recreate engine deck grille details. ★Comes with a commander figure in beret. |
| SKU | 35099-000 |
| Barcode # | 4950344995516 |
| Brand | Tamiya |
| Shipping Weight | 0.4000kg |
| Shipping Width | 0.250m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.350m |
| Shipping Cubic | 0.008750000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other RCMA Model & Hobby Shop users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
Grille 30-30.5cm (Grw) L/16 Morser ?BAR (BEAR) Tank 1/35 Model Kit 09535
Now $53.99
Tamiya 35210 British Infantry Tank Mk.IV Churchill Mk.VII 1/35 Scale Model Military Miniature Series
Now $38.69
HobbyBoss 84810 Russian KV-1(model 1941)KV small turret tank 1/48 Scale
Now $22.05
ICM 35113 Krankenpanzerwagen Sd.Kfz.251/8 Ausf.A 1/35 Scale Plastic Model Kit
Now $80.10
Tamiya 35146 German Heavy Tiger I Late Version 1/35 Scale Model
Now $51.29
Tamiya 35282 French Battle Tank B1 bis 1/35 Scale Military Miniatures Series No.282
Now $77.40
Tamiya 35368 JGSDF Light Armored Vehicle (LAV) 1/35 Scale Model
Now $54.89
More info
(26).jpg)