TRAXXAS 7132 Rear Suspension A-Arm Set (4): 1/16 E-Revo VXL & XL-2.5
SKU code: 7132
Make 4 interest-free payments of $4.25 fortnightly and receive your order now.
This is a Rear Suspension Arm Set from Traxxas.
This is a Stock part for:
1/16 E-Revo XL-2.5 (7105)1/16 E-Revo VXL (7107)
Features:
- Nylon construction
- Black in color
Includes:
One (1) Lower Right Suspension Arm
One (1) Lower Left Suspension Arm
Two (2) Rear Lower Left/Right Suspension Arms
Verify that this item is appropriate for your vehicle. Consult your manual or vehicle manufacturer. Verify vehicle fit-ment before purchase.
| SKU | 7132 |
| Barcode # | 0020334713209 |
| Brand | Traxxas |
| Shipping Weight | 0.2000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.080m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Shipping Cubic | 0.000800000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other RCMA Model & Hobby Shop users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
TRAXXAS 7065: Caps and spring retainers, GTR shock (upper cap (2)/ hollow balls (4)/ bottom cap (2)/
Now $8.09
TRAXXAS 7025: Seal kit, receiver box (includes o-ring, seals, and silicone grease)
Now $8.09
TRAXXAS 7118X: Push rods, aluminum (red-anodized) (4) (assembled with rod ends)
Now $35.99
More info