Aqueous Metallic Gold Acrylic Paint
SKU code: GNH009
Make 4 interest-free payments of $1.12 fortnightly and receive your order now.
Mr Hobby Aqueous Acrylic Hobby Color Gold Metallic 10ml - H-9
Aqueous Hobby Color is a very safe paint, which can be diluted with water, brushes can be washed in water and the solvent contained in the paint is very mild. It provides a glossy texture and very good leveling qualities. If using an airbrush to spray Aqueous Hobby Color, dilute the paint with 100 to 150% Mr.Aqueous Hobby Color Thinner (T-110 0r T-111).
The colour patches may vary from the actual colour. Not suitable for children under 14 years. For use under adult supervision.
| SKU | GNH009 |
| Barcode # | 4973028718850 |
| Brand | Mr Hobby |
| Shipping Weight | 0.2000kg |
| Shipping Width | 0.060m |
| Shipping Height | 0.060m |
| Shipping Length | 0.060m |
| Shipping Cubic | 0.000216000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other RCMA Model & Hobby Shop users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
Vallejo Model Color 70.896 German Camouflage Extra Dark Green acrylic Paint 17ml
$5.50
Vallejo Model Color 70.821 German Camouflage Beige WWII acrylic Paint 17ml
$5.49
More info