AMT1175 AMT 1966 Buick Wildcat 1:25 Scale Model Kit
SKU code: R2AMT1175
Make 4 interest-free payments of $12.25 fortnightly and receive your order now.
KIT FEATURES:
- 1/25 scale, skill 2, paint and cement required
- Molded in white, the modeler’s choice
- Not available in this format since the 1960s!
- Feature-packed 3-in-1 kit: build stock, custom, or show car
- Original custom wheels have been retooled!
- Pad printed vinyl tires
- Original decal artwork - improved and expanded
- Retro Deluxe™ AMT reproduction packaging
| SKU | R2AMT1175 |
| Barcode # | 0849398040669 |
| Brand | AMT |
| Shipping Weight | 0.6000kg |
| Shipping Width | 0.220m |
| Shipping Height | 0.120m |
| Shipping Length | 0.320m |
| Shipping Cubic | 0.008448000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other RCMA Model & Hobby Shop users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
AMT 1409 1996 Chevrolet C-3500 Dually Pickup Easy Build 1/25 Scale Model Plastic Kit
$49.99
Tamiya 24366 Mercedes-Benz 300 SL "Full-View" 1/24 Scale Plastic Model Kit
$71.99
AMT 1251 1953 Stude baker Starliner USPS Collectible Tin 1/25 Scale Plastic Model Kit
Now $58.49
Tamiya 24358 Lotus Europa Special 1/24 Scale Model Sports Car Series no.358
$61.99
More info